Turvalisus
Vanem peab teadma, kus laps on
Suvevaheaeg on kohe kohe algamas ning koolilastel on teoksil palju põnevat. Lapsevanematel on oluline teada, et alla 16 aastastel lastel on seadusega kehtestatud ilma täiskasvanud saatjata liikumispiirang. 
Kassi- ja koerahammustus vajab kiiret puhastamist
Kassilt saadud vigastused on kas kriimustused või torkehaavad ning need võivad olla üsna sügavad. Häda ei tekita haava sügavus, vaid see, et kassi süljest satuvad haava mikroobid. Looma mikroobid tekitavad infektsiooni, mille tüsistusena võib tekkida veremürgistus. Põletik võib tekkida juba 20-30 minutit pärast hammustust. Haav läheb mädaseks ja hakkab punetama.
Kui laps läheb üksinda ringi rändama
Mõned lapsed on väga aktiivsed ja energilised. Neile meeldib ringi joosta ja sageli kaasneb sellega ka vanema silmade eest ära kadumine. Teised lapsed lähevad lihtsalt vanema kõrvalt omaette kõndima ja ei vaata kordagi tagasi. Sellele probleemile on välja pakkunud lahenduse maailmakuulus lapsehoidja Jo Frost. Tema nimetab seda rändlusmeetodiks.
Esmaabi - põletushaavad lapse nahal
Kui su laps end põletab, hoia külmkapist ja sügavkülmikust eemale ning suundu kraani poole.
Esmaabi - elektriõnnetused lapsega
Elektrilöök võib põhjustada üliraske šokiseisundi ja elektripõletusi. Kergema vigastuse korral tunneb kannatanu peapööritust, valu. Šokiseisund tekib, kui vool on tugev, kontakt kestab kaua ja elekter läbib lapse keha elutähtsaid tsoone. Kontakti kohas tekib põletus.
Esmaabi - kui võõrkeha satub hingamisteedesse
Kui inimene üheaegselt sööb, joob, räägib ega näri piisavalt toitu, võib kõripealis jääda valel ajal avatuks. Toit võib söögitoru asemel libiseda hingekõrisse. Edasine sõltub juba sellest, kui suur on võõrkeha ja kuhu see sattus. Esmaabi teadmised on sel puhul kriitiliselt vajalikud ning võib päästa elu.
Lämbuva imiku aitamine
On oluline teada, kuidas aidata kiiresti ja õigesti oma väikest beebit, kes on endale miskit kurku tõmmanud. Need õnnetused juhtuvad alati ootamatult ning seetõttu peab teadma, mida siis ette võtta.
Anafülaktiline šokk ja esmaabi
Anafülaksia on eluohtlik, kiiresti kujunev ülitundlikkuse reaktsioon, mis võib viia šokini. Selle tagajärjel võivad väga kiiresti tekkida pöördumatud kahjustused organites.
Esmaabi - võõrkeha silmas ja silmavigastused
Kõige sagedamini satuvad lastele silma liivaterakesed. Kuid silma võib sattuda ka ripsmekarv, kivike möödasõitva auto rataste alt või ilutulestiku järel õhus hõljuv osake. Kui võõrkeha asub silma limaskesta peal, ei ole tunginud selle sisse ega seda vigastanud, võite võõrkeha silmast ise eemaldada. Kui aga võõrkeha on raske eemaldada ja laps kurdab valu, tuleb pöörduda kiiresti arsti juurde.
Ettevaatust elektrooniliste aknaklaasidega!
Lastele meeldib mängida igasuguste nuppude ja pultidega. Autos olles peab sellele pöörama erilist tähelepanu, sest elektroonilised aknaklaasid võivad olla lapse jaoks ohtlikud.
Kuidas väikelastega ohtudest rääkida ja traagilisi veeõnnetusi ära hoida?
1–3-aastaste laste arenguülesanne on oma keha ja teda ümbritseva maailma tundmaõppimine. Tohutu uudishimu, vajadus kõike ise järele katsuda, maitsta, loopida, ronida jne paneb neid sageli olukordadesse, kus õnnetused on kerged juhtuma.
Rästikuhammustuse esmaabi
Suvisel ajal looduses ringi liikudes tasub olla ettevaatlik. Lisaks palju kardetud puukidele, võib metsas kokku puutuda ka rästikuga. Seetõttu on väga tähtis vaadata oma jalgade ette. Kui rästik hammustab, tuleb kutsuda kiiresti abi.
Lapse peavigastused - millal ja miks peab arsti kutsuma?
Paljud täiskasvanud arvavad, et kui laps millegagi vastu pead saab, on väga ohtlik tal magada lasta. Kui peavigastus ei ole tõsine, võib enamasti lapsel siiski magada lasta, eriti kui ta teeb endiselt regulaarseid uinakuid ning on harjunud keskpäeval magama või kui on õhtul aeg magama minna.
Mürgistuse sümptomid lapsel
Lapsed õpivad esimestel eluaastatel maailma tundma sageli maitstes. Paraku aga leiavad sel eluperioodil tee lapse suhu ka vähemal või rohkemal määral ohtlikud ained. Heal juhul lõpeb selline maailma avastamine ehmatusega, rängemal juhul eluaegse terviseprobleemiga.
Vali autoklaasile ohutu päikesesirm
Kevadine päike paistab järjest eredamalt ning auto aknale kinnitatud päiksesirm on laste jaoks hädavajalik, kui just pole tumendatud aknaklaasid. Päikesesirmi ostes on oluline jälgida, et see oleks ohutu.
Õpeta laps enda eest seisma
Kõik oluline saab alguse kodust - meie väärtushinnangud, suhtumine teistesse inimestesse, meie käitumine. Avaldame mõned mõtted, mida võiks lapsele õpetada turvalisest liiklemisest, enda hoidmisest ja oma vara kaitsmisest. 
Kiivri kandmine vähendab oluliselt pea- ja ajuvigastuste ohtu
Liiga sageli on linnapildis näha lapsi ratastel sõitmas ilma kiivrita. Kiiver kuulub nende abivahendite hulka, mis võib päästa lapse raskest traumast või koguni elu. Kiivri kandmine on kohustuslik ja seejuures on väga tähtis, et see oleks lapsele paras.
Esmaabi - kuidas elustada last?
Kui laps kaotab teadvuse, tuleb kutsuda kiirabi. Enne selle saabumist andke kannatanule esmaabi, seda peaks oskama iga lapsevanem ja hoidja. Teadvusetu lapse aitamisel tuleb tegutseda selle järgi, milline on lapse seisund.
Kui ohutu on kasutatud ja laenutatud turvatool?
Turvatoolide valik on poodides suur ning veelgi suurem on nende järelturg. Turvatooli ostu võib pidada omamoodi investeeringuks, sest see võib päästa lapse elu. Seetõttu on oluline veenduda kasutatud turvatooli ostes või laenates selle kvaliteedis.
Esmaabi luumurru korral
Talvisel ajal on libeduse tõttu palju enam luumurde kui muul aastaajal. Seetõttu on kasulik teada peamisi esmaabi võtteid.

Trunki BoostApak - lapsega taksos, reisil, sõprade autos või rendiautos – seljakott ja turvaiste 4-12 aastastele ühtaegu

pühapäev, 27. aprill 2014
Lapsevanematele tuleb küllap tuttav ette olukord, kus on vaja last võõras autos sõidutada, aga kuidas seda praktiliselt ja turvaliselt korraldada? 

Innovatiivne seljakott-turvaiste tuntud Inglise lastekohvrite tootjalt Trunki´lt- BoostApak lahendab ühe tootega mitu olukorda. Kombineeritud turvaiste ja seljakott võimaldab 4-12 aastasel lapsel turvalisel kõrgusel ja mugavalt kinnitatud turvavööga autos istuda ning ühtlasi kõike vajalikku nagu söögid-joogid ja mänguasjad, ise seljakotis (istme sees) kaasas kanda. BoostApak kaalub vaid 1,7 kg ning tänu mõnusatele pehmendatud õlarihmadele on seda lapsel lihtne seljakotina kaasas kanda - seega ei pea vanemad turvatooli ise kandma. Reisil säästab BoostApak rohkesti raha, sest puudub vajadus lisavarustusena rendiautosse turvatool tellida, sellele võib kuluda päris kopsakas summa. Taksoga sõites pakuvad väga vähesed firmad oma klientidele laste istmekõrgendust või turvavöö suunajat. Vahel toovad vanavanemad või sõbrad teie lapse lasteaiast või peolt ära, ka sel puhul on BoostApak päästja rollis, sest ei pea rasket turvatooli autost autosse tõstma või sootuks ilma toolita sõitma. Praktiline, lihtne lahendus nii igapäevaelus kui reisil.


Allikas: www.reisipisik.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Plastiliiv - põnev vaheldus plastiliinile
Plastiliiv - see on liiva ja plastiliini vahepealne materjal, millega mängides tuleb kõigil naeratus näole. Plastiliiv sobib sisemänguks nii iseseisvalt kui ka gruppides, mängus saab laps rakendada oma loovust ja fantaasiat. Mõnusa tekstuuriga mängides ja liivavormidega kujundeid meisterdades areneb peenmotoorika.
Happy Nappy – lekkekindel ujumismähe beebidele, sobib nii beebide ujumistundi kui suvel randa minekuks
Kes meist poleks kord pettunud ühekordseks kasutamiseks mõeldud ujumismähkmetes, mis vettivad ruttu või siis väikelaste ujumispükstes, mida nimetatakse tootja poolt ka ujumismähkmeks, kuid midagi kinni ei hoia. Ujumistund peaks pakkuma mõnusaid koosolemise hetki ja väikese põnni jaoks lõbusaid vee elamusi, selle asemel, et koos vanemaga närviliselt tualeti vahet joostes mähkmeid vahetada.  
Liiklusohutus ja lapsed jalgratastel
Ilmade soojenedes on aeg välja otsida jalgrattad ning meelde tuletada sellega seoses vajalikud reeglid. Meeles tuleb pidada, et sõiduteele ei tohi suunduda alla 10-aastane laps ning kuni 15-aastasel peab kaasas olema vastav juhiluba.
Miks kasutatakse toidus lisaaineid?
Eesti Toiduainetööstuse Liidu poolt on loodud koduleht www.tunnetoitu.ee. Sealt leiab palju huvitavat lugemust e-ainete, toidulisandite, energiajookide ja külmutatud köögiviljade kohta. Lisaained toidus tekitavad sageli palju küsimusi ning tihti levib nende kohta väärinfot.
Mida peaks teadma siseviimistlusvahenditest?
Kevad-suvi on kõige populaarsem aeg suuremate remonttööde tegemiseks. Paljud ehitusmaterjalides (segudes – värvid, lakid, liimid jms) või viimistlusvahendites (põrandakatted, tapeet jms) sisalduvad kemikaalid võivad olla kahjulikud Teie tervisele ja keskkonnale. Mõned ained võivad põhjustada vähki, mõjutada hormoonsüsteemi, põhjustada allergiaid ja ärritust või kahjustada laste arengut.