Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Rabarber- kevadekuulutaja aianurgas

teisipäev, 26. mai 2015
Rabarberist saab valmistada imemaitsvaid kooke ning boonusena on temas rikkalikult vitamiine ja mineraalaineid.

Rabarber sisaldab:
  • 100g = 12-16 kcal
  • vett 90%
  • valke 0,5 %
  • vett 90%
  • süsivesikud 2%
  • kiudained
  • kaaliumi
  • kaltsiumi
  • fosforit
  • rauda
  • B- vitamiine
  • C- vitamiini
  • K- vitamiini
  • karoteeni
  • orgaanilisi happeid
Rabarber sisaldab ohtrasti oblik- ehk oksaalhapet. See moodustab organismis koos kaltsiumiga raskesti lahustuvaid sooli, mis võivad eelsoodumuse korral ladestuda soolade või kividena neerudes. Nii läheb luudele ja hammastele vajalik kaltsium kaduma. Seepärast soovitavadki toitumisasjatundjad rabarberit tarbida mitte liiga tihti ega suurtes kogustes. Koos rabarberiga peaks alati kasutama mõnda piimatoodet, mis ühe teooria kohaselt seob endaga oblikhapet, teise järgi aga aitab korvata kaltsiumikaotust.

Rabarber aitab:
  • Puhastada verd ja alandada kolesteroolitaset;
  • Parandada seedimist ja söögiisu;
  • Ravib kõhukinnisust;
  • Puhastada maksa toksiinidest;
  • Leevendada menopausi vaevusi;
  • Lõhkuda vähirakke ja takistab nende arengut;
  • Tugevdada immuunsüsteemi;
  • Suurendab mälu;
  • Leevendab psoriaasi;
  • Ravib põletikke.
Mida teha rabarberist

Paks rabarberikissell
  • 5 dl rabarberitükke
  • 1 l vett
  • 1 dl suhkrut
  • 6 sl kartulijahu
  • 1 dl vett
Keeda rabarberitükid koos suhkru ja veega pehmeks. Sega kartulijahu veega ning kalla siis peene joana kisselli hulka, samal ajal pidevalt segades. Kuumuta kisselli väikesel tulel, kuni esimesed mullid pinnale tõusevad, tõsta kohe pliidilt ära. Jaga taldrikutesse, riputa pinnale peensuhkrut, et “nahka” vältida. 

Manna- või riisipudru juurde sobiva keskmise paksusega kisselli saab 3-4 lusikatäie kartulijahuga.

Lihtne rabarberikook
  • 6 muna
  • 6 spl suhkrut
  • 6 spl jahu
  • 0,4 kg tükeldatud rabarberit
  • 3 spl fariinsuhkrut
Vahusta munavalged suhkruga, mikserda juurde munakollased. Lisa ettevaatlikult segades jahu ja rabarberitükid fariinsuhkruga. Kalla tainas koogivormi ning küpseta 200 C° juures umbes 30 minutit. Riputa peale tuhksuhkrut.

Jahutav rabarberimorss
  • 1 kg rabarberit
  • 2 liitrit vett
  • 100- 150 g suhkrut
Tükelda rabarbrivarred sentimeetristeks jupikesteks ja tõsta suurde kannu. Lisa suhkr ja vesi ning pane segu üleöö jahedasse maitsestuma. Järgmisel päeval, 24 tunni möödudes, kurna jook ja maitsesta, et suhkrukogus paras oleks. Hoia serveerimiseni jahedas.

Vaata lisa: www.otseomadelt.ee



pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
ABC Design, Angry Birds, Biolatte, Bradley Textile, Carriwell, Crescent, Cybex, Ecolab, Difrax, Fehn, GloMinerals, Haba, Helmi, Herlitz, Huggies, Lavazza, Lotte, Munchkin, Muumi, Neutral, Salasõna, Shea Mooti, Sonett, Weleda

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

40 küsimust, mis paneb lapsed rääkima
Lapsevanemana soovime, et meil oleks lastega usalduslikud suhted. Hea suhte üheks aluseks on avatult vestlemine, kuid vahest ei ole lapsed eriti innustunud rääkima oma mõtetest, tunnetest või lihtsalt möödunud päevast.
Hammaste eest hoolitsemine
Kui hakkad lapse hammaste eest varakult hoolitsema, on sellest kasu terve elu. Tervetest piimahammastest saavad alguse tugevad jäävhambad ning hea suuhügieen aitab vältida probleeme nagu igemepõletik.
Lihtsad nipid vasturääkimise lõpetamiseks
Esimene kord, kui laps vanemale vastu räägib, on tavaliselt lihtsalt lapsepoolne aus emotsiooni väljendus, harilikult viidates, et miski ei meeldi talle. Probleem ei ole lapse arvamuses, vaid hoopis viisis, kuidas arvamust avaldatakse. Kui vanem siis kohe ei paranda lapse suhtlemise viisi, jääb see mudel kestma ja laps hakkab arvama, et see ongi vastuvõetav moodus oma tunnete avaldamiseks.
10 praktilist kasutusviisi Coca-Colale
Coca-Cola on oma happelisuse taseme poolest sarnane akuhappele, mis tõestab, et tegemist on tõelise mürgiga meie organismile. Coca-Colat saab aga edukalt kasutada koduses majapidamises.
Sireli tänavalaada raames saab aidata raskustesse sattunud peresid
Pühapäeval, 7. juunil, toimub taas Sireli tänavalaat Pääskülas! MTÜ Do Good teeb tänavalaadaga koostööd juba teist aastat ning selle raames on võimalik tuua abivajajatele asju. 

Fatal error: Uncaught Error: Non-static method View::setHeaderAttribute() cannot be called statically in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php:30 Stack trace: #0 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/design/body_templates/default_site/inner.php(63): ArticlesController->displayArticle() #1 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/view.php(358): require('/data02/virt449...') #2 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/dispatcher.php(18): View->render(Object(Page)) #3 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/index.php(4): require('/data02/virt449...') #4 {main} thrown in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php on line 30