Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Milliste toitainetega kaitsta oma peret haiguste eest?

teisipäev, 26. august 2014
Sügise saabudes tasub mõelda juba sellele, mida süüa ja juua selleks, et püsida terve. On mitmeid toitaineid, mis tugevdavad immuunsust ning haiguse korral aitavad kiiremini terveneda.

Tsink
Kui inimene haigestub sageli külmetus- või viirushaigustesse, siis on tal sageli ka tsingipuudus. Erinevad uuringud kinnitavad, et tsink võib lühendada haiguse kestvust ning selle tõsidust. Eriti efektiivne on see, kui võtta tsinki 24 tunni jooksul peale esimeste haigusnähtude ilmnemist. Tsingi manustamisel kestavad reeglina haigusnähud suure tõenäosusega lühemalt kui traditsioonilised seitse päeva ja lastel, kelle menüüs on 5 kuu jooksul olnud piisaval tsinki, haigestuvad tunduvalt harvem külmetushaigustesse.

Parimad looduslikud tsingiallikad on kaunviljad, toorkakao, päevalille-, seesami- ja kõrvitsaseemned, looma- ja linnuliha ning mereannid (austrid, krevetid, vähid).

Proteolüütilised ensüümid
Kui inimene jääb haigeks, siis reeglina käivad käsikäes sellega ka ebameeldivad nähud nagu nohune nina ja valulik kurk, need ei ole põhjustatud viiruse enese poolt, vaid on meie keha immuunvastusega kaasnevad sümptomid. Proteolüütilistel ensüümidel on lisaks põletikuvastaste omaduste veel võime toetada immuunsüsteemi ja võidelda viirustega.

Meie pankreas toodab pidevalt ensüüme, seedimise kõrval kasutab keha neid veel: armkoe lahustamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks, keha mürkainetest puhastamiseks ja patogeenide valgulise kihi lammutamiseks. Kahjuks väheneb ensüümide tootmine paljudel inimestel juba nende kolmekümnendates, seega oleks ensüümirikaste toitude söömine nagu ananass, papaia ja teised värsked, töötlemata puu- ja juurviljad; leotatud pähklid-seemned ning vajadusel ensüümilisandite võtmine igati omal kohal.

Küüslauk
Ei saa me ümber ega üle ka küüslaugust ja eestlaste jaoks on küüslauk kõige tavalisem rahvameditsiini allikas, millest ameeriklased aru ei saa. Siin on kõigile teada tõde, et küüslauk on supertoit, mille heade omaduste üles lugemiseks tuleb pikalt aega võtta. Lisaks bakterite, seente, parasiitide ja viiruste vastasele toimele on küüslauk ka võimas loodulik antibiootikum ja seda ilma vähimagi kõrvalnähuta. Teaduslikud uuringud kinnitavad, et platseeboga võrreldes hoiab igapäevane doos värsket küüslauku viirused kaugel ja keha terve. Kui sa ei taha, et sinu hingeõhk “haiseks” küüslaugu järgi, siis keera põske pistetav küüslauguküüs enne rohelise lehe (lehtkapsas, spinat, lehtpeet vms) sisse. Lehtedes olev rohke klorofüll ei lase küüslaugulõhnal domineerida. 

C-vitamiin
C-vitamiin on ammu tuntud suurepärane viiruste- ja külmetushaiguste vastane loodusravim, mis lühendab tõve kestvust ja kergendab selle kulgu. See on tõhus abiline tugeva füüsilise stressi langetamisel ning erinevad uuringud on kinnitanud, et C-vitamiin võib vähendada tippsportlaste haigestumist viirustesse kuni poole võrra isegi äärmuslike treeningute korral.

Kõige C-vitamiinirikkamad allikad on näiteks paprikad, kiivid, kõik tsitruselised, maasikad, brokkoli, granaatõun. 

D-vitamiin
Inimesed, kellel on organismis kõrgema D-vitamiini tase, haigestuvad harvemini külmetus- ja viirushaigustesse, samuti on D-vitamiinil tähtis roll autoimmuunsete protsesside korrastamisel. Talvise vähese päikesevalgusega Eestis tasuks tarbida kvaliteetse õli baasil tehtud D-vitamiini lisandiga. Viimastel aastatel on perearstid, mitte küll kõik, kurtunud, et eestlastel on D-vitamiini väga vähe ja selle vaegus järjest rohkem süveneb. D-vitamiini tase veres on normis siis, kui seda on 50-250 pmol/l kohta ja D-vitamiini defitsiidiks loetakse siis, kui veres on näit alla 25 pmol/l, ebapiisav 25-50 pmol/l ja normaalne 50-250 pmol/l.

Roheline tee
Kui paljud joovad hommikuti kohvi asemel rohelist teed? Kui ei taha seda hommikul teha, siis mõne kohvipausi tööl võiksid küll selle vastu ringi vahetada, sest roheline tee on teada-tuntud oma rikkalike antioksüdantide ja fütotoitainete poolest, millel on lisaks veel ka viirustevastane toime. 

Leedripuu marjad ja jõhvikad
Marjad sisaldavad ohtralt immuunsust stimuleerivaid antioksüdante, millel on ka põletiku- ja viirustevastased omadused. Haiguste perioodil läbi viidud katses selgus, et leedripuumarjade ekstraktist tehtud siirupit manustanud patsiendid paranesid gripisümptomitest keskmiselt neli päeva varem kui platseebot saanud haiged. Ka on end praktikas võimsalt tõestanud imesegu, mis on kokku segatud jõhvikatest, meest, küüslaugust ja aaloest. Seda segu hoitakse külmkapis ning selle tarvitamine viirusteperioodil on aidanud tervena püsida ka siis, kui kõik teised ümberringi juba haigestunud on. Väga maitsev ja kosutav köha ning haiguse ajal on musta leedri tee.

Probiootikumid
Soolesõbralikud piimhappebakterid aitavad meie sooleflooral tasakaalus püsida ning kindlustavad meile tugeva immuunsuse, kuid mitte ainult. Probiootikumid ei lase kehal põletikele nii altid olla ja tänu sellele vähendavad ka haigusesümptomeid. 

Parimad probiootikumid leiad hapendatud toodetest nagu hapukapsad, hapukurgid, hapupiim, keefir, ise hapendatud (fermenteeritud) aedviljad ja küüslauk ja naturaalne maitsestamata jogurt, millesse ei ole lisatud tärklist ega muid abiaineid. Kui valid ikkagi probiootikumid apteegist, siis peaks silmas pidama seda, et need sisaldaksid vähemalt paari erinevat piimhappebakteri tüve ning bakterite kogus peaks olema vähemalt miljard bakterit grammis päeva kohta ehk 10E9 cfu/g/p.

Ženšenn
Ženšenn on tugevalt immuunsust aktiviseeriva toimega taimejuur ning see aitab vähendada nii viirustesse haigestumist kui ka sümptomite kestvust ja nende tõsidust. Ženšenni peetakse üldiselt sobivamaks just kesk- ja vanemaealistele inimestele. Kuna sel taimel on ka tugev östrogeenne mõju, siis peaksid selle tarvitamisega olema ettevaatlikud naised, kellel on esinenud östrogeenbaasil kasvajaid või fibroide.

Hoia oma tervist:)


Allikas: http://www.hingepeegel.ee/alternatiivravi/loodusega-haiguste-vastu/




pood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad
Biolatte, Cybex, Huggies, Lotte voodi- ja vannitoariided, Neutral, Weleda

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kui autosõit ajab lapse iiveldama
Osadel lastel hakkab autosõidu ajal halb, mis võib lõppeda ka oksendamisega. On mõned nipid, mida tasub proovida lapse enesetunde parandamiseks.
Bensiini lõhn kahjustab lapse tervist
Benseen on värvitu ja väga tuleohtlik magusa lõhnaga vedelik, mida kasutatakse värvides, plastikus, kummis, sünteetilistes materjalides, lisaainena ja puhastusvahendites. Benseeni lõhn on väga mürgine ning seetõttu peaks lapsi sellest eemale hoidma.
Kui Su tütar unistab näitlejadebüüdist, siis nüüd on selleks võimalus!
Otsime 6-8 aastast näitlemishimulist armast väikest tütarlast, kes kehastaks..armast väikest tütarlast tulevases lühifilmis, kus elame kaasa tüdrukutirtsu vaimukale sisemaailmale lasteaia viimasel aastakul. Filmivõtted toimuvad septembris Tallinnas. 
Kuidas käituda teismelisega, kes püüab pidevalt kohustuste täitmist edasi lükata?
Meil kõigil on olemas sisemine viivitaja, kes lükkab edasi asju, mida me eriti teha ei taha. Kuid teismelise sisemine viivitaja on meisterlik kubjas, kes sunnib teda vältimatut edasi lükkama märksa kauem kui seda teeks kõige laisemgi täiskasvanu.
Lastehoiu mõju väikelapse stressitasemele
Hommikust õhtuni kestev kollektiivis viibimine tekitab väikelastele stressi. Uuringud on näidanud, et varakult alanud pikad koduvälised hoiupäevad korreleeruvad rahutuse ning agressiivse käitumisega ka hiljem koolieas.

Fatal error: Uncaught Error: Non-static method View::setHeaderAttribute() cannot be called statically in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php:30 Stack trace: #0 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/design/body_templates/default_site/inner.php(63): ArticlesController->displayArticle() #1 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/view.php(358): require('/data02/virt449...') #2 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/dispatcher.php(18): View->render(Object(Page)) #3 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/index.php(4): require('/data02/virt449...') #4 {main} thrown in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php on line 30