Varia
Satiinist voodipesu kvaliteetse une saavutamiseks
Satiinist voodipesu on elegantne, kuid see toob sinu voodisse palju enamat kui lihtsalt stiili. Satiin on suurepärane kangas ja see on lemmik just nende inimeste seas, kes hindavad nii stiili kui ka mugavust. 
Beebi voodipesu valimine
Sinu laps on sinu isikliku universumi keskpunkt. Beebi veedab suurema osa ajast magades, seega peab voodi talle olema mugav varjupaik. Investeerimine kvaliteetsesse beebi voodipesukomplekti on ainus ja õige viis luua oma lapsele mugav voodi.
Õigesti valitud koolikotiga hoidud seljavaludest
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kuidas valida oma koju ideaalsed tekid
Uue teki ostmise ülesanne võib olla üsna keeruline. Tekid peavad olema ülimugavad ja hubased, et saaksid nende alla pugedes täielikult lõõgastuda. Hea uudis on see, et on olemas lai valik erinevat tüüpi tekke ja tekid müük kategoorias on valik nii mitmekesine, et igaüks leiab endale sobiva variandi. Vaatame mõningaid tegureid, mida võiksid oma magamistuppa teki valimisel arvestada.
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 

Tee ise deodorant - tervislik, lihtne ja soodne

pühapäev, 25. september 2016
Deodorant on üks esimestest hügieenivahenditest pärast vett ja seepi, seega suurel hulgal inimestest on see ühel või teisel kujul kodus olemas. Kas tead, mida tavaline deodorant sisaldab, võib-olla tasub kaaluda hoopis ise selle tegemist?

Paljud on üle läinud aerosooldeodorantidest erinevatele higipulkadele või higigeelidele ja roll-on-deodorantidele. Kas tead, et kasutades deodoranti koheselt peale raseerimist, läbivad deodorandis olevad kemikaalid kiiremini oma tee teie vereringesse.

Peamised koostisosad deodorantides

Parabeenid
Enamus deodorantides, ka  neis, mida on nimetatud “looduslikeks” esineb erinevaid parabeene. Parabeenid on sünteetilised säilitusained ning neid leidub enamikes kehahooldusvahendites. Peamisteks parabeenideks on kas metüül, etüül-, propüül-, bensüül- ja butüülparabeenid. Parabeenid on ääretult ohtlikud kasutamaks õrnades piirkondades nagu seda on kaenlaalused. Parabeenid häirivad meie delikaatset hormonaalset tasakaalu ja seetõttu võib tänu neile tekkida lastel varajane puberteet, suurenenud risk haigestuda hormonaalvähki. Neid seostatakse veel sünnidefektide ning organite toksilisusega.

Rinnavähi fondi andmetel on rinnavähi biopsiatest leitud kuute erinevat parabeeni. Mis aga veelgi mõtlemapanev on see, et parabeenide kontsentratsioon biopsiates oli samal tasemel, mis kaenla alla määritavates deodorantides. Parabeenid ei ole ainult ohtlikud rindadele. Valimis, kus osalesid USA täiskasvanud inimesed, leiti nende proovidest parabeene ka uriinist, mis tähendab seda, et parabeenid lähevad meie vereringesse ja ringlevad meie kehas enne kui nad väljutatakse.

Alumiinium
Seda raskemetalli leidub paljudes deodorantides ning mis kõige hullem, kasutatakse seda ka paljudes looduslikes deodorantides koostisosa nimetusega “alum”. See on aga metall, mis aitab higipoore blokeerida, et te ei higistaks. Alumiiniumit seostatakse naiste kõige levinuma vähi – rinnavähi tekkega ja meestel eesnäärmevähiga. Lisaks seostatakse alumiiniumit ka Alzheimer tõvega (AT). Üldiselt tuleks hoiduda sellistest deodorantidest, mille koostises on sõna alumiinium, alum, alumiinium klorohüdraat, alumiiniumtsirkoonium tetraklorohüdrex glütsiin.

Triklosaan
Triklosaan on järgmine komponent, mida leidub deodorantides. Seda kasutatakse peamiselt ebameeldiva lõhna blokeerimiseks, seenhaiguse vastase ning antibakteriaalse omaduse tõttu. Ameerikas on triklosaan FDA (USA Toidu- ja Ravimiamet) poolt aga klassifitseeritud kui pestitsiid ja EPA (USA Keskkonnakaitse Agentuur) on tunnistanud seda kui võimalikku kantserogeenina, potentsiaalse dioksiiniga saastatuse tõttu. Triklosaan läbib kergesti rakumembraani ning koguneb keharasvadesse. 2006. aasta uuring näitas, et Põhja-Ameerika kärnkonnadel põhjustas triklosaani väike annus juba sisesekretsioonisüsteemi kahjustuse. 2008. aasta uuring juveniilsetel isasrottidel näitas, et kokkupuutel triklosaaniga mõjutab oluliselt kilpnäärme hormoonide kontsentratsiooni.

Triklosaani esineb ka looduspoodides müüdavates nö looduslikes deodorantides, kui te silti ei loe, siis saate suure tõenäosusega omale deodorandi, mis sisaldab ka triklosaani.

Propüleenglükool
Propüleenglükool võib kahjustada närvisüsteemi, maksa ning südant. See on naftapõhine aine, mida lisatakse paljudesse kosmeetikatoodetesse “pehmendajana” oma siidise konsistentsi tõttu. See on üks odav moodus teha toode paremini määritavaks. Propüleenglükooli leidub isegi tänapäeva valmistoitudes, seega oleks mõistlik selle ainega kokkupuuteid võimalusel vältida.

Ftalaadid
Ftalaate kasutatakse deodorantides ja antiperspirantides, ftalaadid on teist laadi kemikaalid ja neid tasuks vältida. Ftalaate kasutatakse kosmeetikas, sünteetilistes lõhnaainetes, kehahooldus- ja meditsiinitoodetes. Aine aitab kaasa teiste abiainete lahustumisele, millega kaasneb parem toote konsistents. Ftalaate seostatakse erinevate terviseprobleemidega. Näiteks kui fertiilses eas naiste uriinist ja verest on leitud ftalaate, siis see võib  suurendada sünnidefektide riski. See omakorda näitab, et ftalaadid häirivad hormoonide retseptoreid ning suurendavad tõenäosust rakkude muteerumisele.

Lõhnaained
Teile meeldib teie deodorandi lõhn? Vastavalt USA Keskkonna töögrupile EWG (Environmental Working Group), isegi loodusliku lõhnaga lõhnad nagu roos, võivad olla hoopis midagi muud. Samas lõhnatootjad tahavad selle tarbija eest saladuses hoida, et teatud lõhna saavutamiseks kasutatakse ca 3100 keemilise elemendi segu. EWG ütleb: “Keskmine aroom, mida oli kontrollitud ja testitud, leiti, et selle toote loetelust puudub vähemalt 14 erinevat kemikaali. Nende ainete hulgas on aineid, mida seostatakse hormonaalhäirete, allergiatega. Lisaks paljud ained, mis ei ole ohutud kasutamiseks isikliku hügieenitoodete kasutamiseks.” Kui teie deodorandil on koostisosade nimekirjas lõhnaaine, siis te ei saa kunagi kindel olla, mis seal tegelikult sees on.

Naatriumlaurüülsulfaat
Järjekordne koostisosa, mis on deodorantides väga populaarne on naatriumlaurüülsulfaat (SLS) ja on Euroopas keelatud. On tuntud naha ärritaja ning tõenäoline kantserogeen ning on seotud neeru- ja maksakahjustuste, närvisüsteemihäirete,  silmakahjustuste nagu kae, ekseemi ja dermatiidiga.

Higistamise takistamine
Higistamine on meile kasulik, sellega viiakse organismist välja toksiinid, see on keha normaalne jahutus ja hakkab tööle just siis, kui meie keha jahutust vajab. Aga higistamise blokeerimine antiperspirantidega on ebatervislik ning võib põhjustada toksiinide ummistusi.

Mida siis teha?
Tuleb ringi vaadata ja mõelda, milliseid deodorante kasutada. Tasub lugeda deodorantide koostisosi või teha ise üks kodune deodorant. Näiteks Weleda sarjal on olemas tõesti puhastest koostisainetest pihustiga deodorant, mis hoiab väga hästi ära higilõhna (vt lähemalt http://pood.minulaps.ee/et/c/deodorandid).

Kodune deodorant nelja koostisosaga
  • 62,5 ml tärklist (maisi või kartuli);
  • 62,5 ml soodat;
  • 3 sl kookosrasva;
  • 15-20 tilka eeterlikku õli.
Segada omavahel tärklis ja sooda. Kui tärklis ja sooda on kenasti läbi segatud, siis lisada sellele kogusele 3 sl kookosrasva (kas pehmel või sulatatud kujul). Segada kogu mass ühtlaseks. Segamiseks on kõige parem kasutada käsi, aga võib ka lusikaga, kuidas kellelegi meeldib. Segada seni, kuni moodustub ühtlane mass, mis jääb kokku. Kui tundub, et mass ei taha kokku jääda, lisage veel veidi õli, aga mitte palju. Vahetult enne kokkujäämist lisada eeterlik õli (meelepärase lõhnaga). Lavendlil on loomulik higi neutraliseeriv omadus, seega sobib see eeterlik õli ideaalselt deodorandi sisse.

Eelnevalt peske ning kuivatage üks vana higipulga kest. Kui seda ei ole, võite kasutada madalat laia avaga purki ning hiljem määrida valmis toodet kaenla alla sõrmedega (kui teete toote purki, siis võiksite kasutada rohkem kookosõli, saate pehmema segu). Kui on vana higipulga kest, siis suruge saadud mass sinna sisse ja asetage ööks tahenema. Hommikul olete valmis kasutama. Higipulka ei ole hea panna külmikusse, sest siis ei saa te oma pulka välja keerata, läheb liiga kõvaks. Toatemperatuuril tahenemisest täiesti piisab. Kui hommikul higipulka endale peaale määrida, siis õhtuks just lillelõhna järgi ei lõhna, aga higi järgi ka ei haise. Kuna see deodorant on puhas, siis laseb see nahal hingata ja päeva jooksul ka higistad, aga lõhn on neutraliseeritud. Kui tahad hoida endal deodorandi lõhna, siis võib seda päeva jooksul  mitmeid kordi kaenla alla määrida. 

Mõnusat katsetamist:)

Allikas: www.hingepeegel.ee


 
pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, Familon, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Jack Wolfskin, Joha, Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Isiksusehäired ja nõrk minatunnetus saavad alguse beebieast
Kuigi keegi ei suuda oma esimesi elukogemusi otseselt mäletada, peitub meie isiksusehäirete ja nõrga minatunnetuse algus just selles unustatud ajas. Psühhoanalüütik Donald Winnicott on väitnud, et see tuleneb meile esimestel elukuudel osaks saanud hoolitsusest. 
BABYZEN YOYO - uue ajastu reisikäru, mis mahub lennuki pagasiriiulisse
BABYZEN YOYO loojateks on tuntud prantsuse autotarvikute tootja Recaro disainerid, kelle peades küpses idee tõeliselt kompaktsest, kokkupandavast ja ülikergest reisikärust tänu isiklikele kogemustele lapsevanematena, kes armastavad palju liikuda. Ideekavandina valmiv käru pidi olema mitte vaid väike ja kerge kaasas kanda, vaid ka suurepäraste sõiduomadustega ning mugav nii lapsele kui kärulükkajale.
Aita 18-aastasel Oliveril säilitada nägemine!
Oliver on tubli ja ettevõtlik noormees, kuid kaasasündinud silmahaiguse tõttu on oht paremast silmast pimedaks jääda üsna tõenäoline. Vasaku silma nägevus on samuti väga halb.
Orienteerumisvõistlus ühistranspordiga 2014 otsib vabatahtlikke
Orienteerumisvõistlus ühistranspordiga 2014 otsib säästliku liikumise ja inimsõbraliku linnaruumi vastu huvi tundvaid vabatahtlikke autovabal päeva 21.09 toimuvale võistluspäevale.
Kodune kommivabrik – kookosekaramellid
Komme on koos lastega tore valmistada, pakub suurt rõõmu kõigile. Lisaks tead siis täpselt, mis on kommi sees ja kui tervislik see on. Samuti võid kommitegemise ette võtta enne külla minekut. Kindlasti on võõrustajatel neist hea meel.

Fatal error: Uncaught Error: Non-static method View::setHeaderAttribute() cannot be called statically in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php:30 Stack trace: #0 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/design/body_templates/default_site/inner.php(63): ArticlesController->displayArticle() #1 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/view.php(358): require('/data02/virt449...') #2 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/dispatcher.php(18): View->render(Object(Page)) #3 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/index.php(4): require('/data02/virt449...') #4 {main} thrown in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php on line 30