Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Ravimteega külmetuse vastu

laupäev, 22. oktoober 2016
Küllap on igal eestimaalasel meeles vähemalt üks tee, mida lapsepõlves haigena sai joodud. Küllap tuleb täiskasvanunagi haigestudes kõikvõimalike apteegist saadavate vahendite kõrval külmetuse esmaabina meelde kuum tee sidruni ja meega. 
  • Astelpaju raviomadusi tunnistab rahvameditsiini kõrval ka ametlik meditsiin. Et astelpaju stimuleerib immuunsüsteemi ja ergutab hormonaalsüsteemitegevust, soovitatakse teda tarvitada üldtugevdava vahendina gripi ja teiste külmetushaiguste ajal, pärast operatsioone ja traumasid. Välispidiselt on astelpajuõli tarvitatud naha ainevahetuse korrastamiseks (nahapõletike, põletuste, ekseemide, külmetuste korral) ja põletike vaigistajana naistehaiguste puhul. Et astelpaju viljadest ja lehtedest valmistatud tee, samuti õli soodustab vere koostise normaliseerumist, on soovitatud teda tarvitada ka pahaloomuliste kasvajate ravi (kiirituse) ajal. Gripi ja üldse sesoonsete haiguste ennetamiseks ning raviks pruugitakse astelpajumahla (mehu) või astelpajueliksiiri. Selleks võetakse veerand klaasi mahla, lisatakse kuuma vett ning juuaks päevas 1-2 klaasitäit või võetakse 2-3 tl eliksiiri 2-3 korda päevas puhtalt või segatuna vedeliku sisse. 
  • Kibuvits. Rahvameditsiinis tarvitatakse kibuvitsa külmetushaiguste, mälunõrkuse (ateroskleroosi), kehvaveresuse ja sapiteede põletike korral. Et meie elu on tänapäeval pingeline, siis võime ravimtaimi, mida möödunud aegades pruugiti üksnes haiguste korral, kasutada juba iga päev, näiteks haiguste ennetamiseks. Kibuvits suurendab organismi vastupanu haigustele, tõstab töövõimet ning aitab üle igapäevatöö väsimusest. Seepärast võiksime kibuvitsatõmmisega (paari-kolme nädalase kuurina) ennetada traditsioonilisi hooajahaigusi. Tõmmise valmistamiseks võetakse õhtul 20 g (2 supilusikatäit) kuivi vilju ja lisatakse pool liitrit keeva vett (hea, kui saab panna termosesse, kus tõmbab 6-10 tundi). Raviks juuakse pool klaasi korraga 2-3 korda päevas. 
  • Pärn. Meie rahvas tunneb pärnaõisi kui ühte paremat higistamapanevat ja palavikku alandavat ravimit külmetushaiguste puhul. Nii see ongi. Gripi, hingamiskatarride algul tehakse poorid lahti kange pärnaõieteega. Selleks võetakse kaks supilusikatäit peenestatud pärnaõisi, lisatakse üks klaas keeva vett, lastakse seista veerand tundi soojas ja juuakse kuumalt. Kui on kurgupõletik või angiin, siis kuristatakse pärnaõieteega, millele on lisatud noaotsatäis söögisoodat. Siis on ravitoime suurem (ka lastele). Eraldi tuleks mainida ka pärnaõietee rahustavat toimet. Enne kui sirutada käsi tableti järele, võiks juua pärnaõieteed meega, eriti sobib see lastele ja vanuritele. Pärnaõietee on meie maitsvamaid taimeteesid, mida võib lisada ka poeteedele ning juua igapäevateena. Vaid südamehaigetele ei soovitata seda juua pidevalt, kuna pärnaõites sisalduvad ühendid soodustavad kaaliumi väljumist organismist, mistõttu võib langeda südamelihase jõudlus. 
  • Pune. Rahvameditsiinis on tuntud punerahustav toime. Hariliku puneme teed juuakse siis, kui vaevab unetus, peavalu, kõrvade kohisemine. Harilik pune aitab ka külmetushaiguste puhul (hea rögalahtistaja, köhavaigistaja), samuti siis, kui on tegemist seedehäiretega. Tee valmistamiseks võetakse 2 supilusikatäit ürti, lisatakse klaas keeva vett ja lastakse kaane all tõmmata 15-20 minutit. Külmetushaiguste korral juuakse kuumalt, seedehäirete puhul kas jaheda või leige teena pool klaasi korraga enne sööki. Hoiduda kasutamast rasedatel, sest tee võib suurendada emaka kokkutõmbeid.
  • Saialill. Saialillel on nii tugev põletikuvastane toime, et ta pidurdab isegi nii tugevate mikroobide kasvu, nagu seda on stafülokokid. Nii kasutatakse saialilletõmmist, -tinktuuri ja -õli suuõõnehaiguste (igemepõletiku, parodontoosi, angiini, haavandite, lastel soori) korral, mao- ja soolepõletike, aga ka sapiteede- ja maksapõletike korral. Saialill pidurdab ka herpes- ja gripiviiruse kasvu. Saialilletee valmistamisek võetakse kaks supilusikatäit ürti, lisatakse klaas kuuma vett (mitte keeta!), lastakse 15 minutit seista ja tarvitatakse pool klaasi korraga enne sööki. 
  • Aed-liivatee ehk tüümian. Liivatee on kogu maailmas tunnustatud elu-, mee-, maitse- ja ravimtaim. Nii teadus- kui ka rahvameditsiin on liivatee suhtes ühel meelel: ta on üks paremaid köharohtusid lastele. Teda kasutatakse hingamisteede põltike, bronhiidi, kopsupõletiku, angiini, ka bronhiaalastma korral. Veel tuntakse liivateed kui rahustavat, valuvaigistavat (tuuletõmbusest põhjustatud peavalu), und taastavat taime. Gripi ja hingamisteede põletike korral võetakse teeks supilusikatäis ürti klaasitäie keeva vee kohta, lastakse tõmmata kaane all 5-7 minutit ja kurnatakse. 
  • Aedsalvei. Salveiteed on hea juua siis, kui gripp või mõni külmetushaigus on laastanud teie tervist ja kuidagi ei taasu hea enesetunne. Siis tehke salveiteed ning jooge mõned päevad üks tass päevas. Teeks võetakse 5 grammi ürti klaasi keeva vee kohta ja lastakse 15-20 minutit tõmmata.
Allikas: www.looduspere.ee



pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, Familon, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Joha, KEEN, Laica, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, MOLO, Munchkin, Muumi, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Drillimisest ei ole kasu
Sageli tahetakse laste lugemist, käekirja ja arvutamist drillida, mis võib lapse jaoks olla üsna igav ja tüütu. Eriti siis, kui see hästi välja ei tule.
Orgaaniline toorkakao – supertoit ja põletikuravim üheskoos
Kakao ning sellest tehtud  šokolaad on tuntud oma lõõgastust ja õnnetunnet esilekutsuva toime poolest. On palju inimesi, kes ei kujuta ilma kohustusliku šokolaadita oma päeva isegi ette. Samas on kakaol ka pisut patune oreool – seda võib endale lubada, kuid vaid õige natuke. Reeglina varitseb šokohoolikut suur oht minna liiale nii suhkru, rasva kui kalorite tarbimisega.
Kuidas aidata last toime tulla lasteaia-ja koolipingetega?
Kas sinu laps puhkeb tihti peale kooli- või lasteaiapäeva nutma, raevutseb või ütleb halvasti? Siin on mõned mõtted, kuidas lapsevanem saab toetada last igapäeva pingetega toimetulekul.
Uudishimulike leiutajate linnalaager, 24.-28. oktoobril
oktoober
Sügisesel koolivaheajal kutsub lasteklubi Väike Päike uudishimulikke lapsi vanuses 7-11a tutvuma leiutajate ja teadlaste maailmaga. 
Pirita Kirbuturg Pirita Vaba Aja Keskuses, 5. novembril
november
Laupäeval, 5. novembril kl 10:00-14:00 toimub traditsiooniline PIRITA KIRBUTURG Pirita Vaba Aja Keskuses, Merivälja tee 3.

Fatal error: Uncaught Error: Non-static method View::setHeaderAttribute() cannot be called statically in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php:30 Stack trace: #0 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/design/body_templates/default_site/inner.php(63): ArticlesController->displayArticle() #1 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/view.php(358): require('/data02/virt449...') #2 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/dispatcher.php(18): View->render(Object(Page)) #3 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/index.php(4): require('/data02/virt449...') #4 {main} thrown in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php on line 30